24 listopada 2018 roku Ustroń stanie się polską stolicą biegów górskich. W tym dniu w Beskid Śląski zawitają najlepsi polscy biegacze górscy oraz goście z zagranicy, aby rozstrzygnąć całoroczną walkę o tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2018. Po raz trzeci odbędzie się tam bowiem Finał i Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare2b.

Czym jest Liga Biegów Górskich?
Funkcjonująca od 2009r. Liga Biegów Górskich to cykl ponad 200 zawodów biegowych rozgrywanych w górach na terenie Polski. Projekt adresowany jest do wszystkich miłośników biegów górskich z Polski jak i z zagranicy, zarówno amatorów jak i zawodników wyczynowych. Do końcowej klasyfikacji liczy się 12 najlepszych wyników danego zawodnika.

24 listopada zawodnicy wystartują w Eliminatorze – ostatnim biegu całego cyklu. Celem zawodów jest jak najszybsze, czterokrotne dotarcie po niezwykle stromym zboczu do mety usytuowanej w okolicach górnej stacji kolei linowej na Czantorię. Zawody składają się z 4 etapów, po każdym biegu 25% zawodników z najgorszymi czasami odpada. W finałowym, czwartym starcie pozostają tylko najlepsi z najlepszych. Długość jednego podbiegu to ok. 1700 m z przewyższeniem 450 m. Podczas tych zawodów nawet najwytrwalsi i najdzielniejsi zawodnicy przechodzą do marszu, a taktyka i rozłożenie sił mają kluczowe znaczenie.
Podczas tych zawodów rozstrzygnie ostateczna klasyfikacja Ligi Biegów Górskich, na szczycie stawki różnice punktowe są na tyle małe, że wszystko rozstrzygnie się podczas Eliminatora.

Wieczorem rozpocznie się Gala Biegów Górskich. Poznamy wtedy zwycięzców Ligi Biegów Górskich Dare2B, a organizatorom najlepszych polskich biegów górskich wręczone zostaną nagrody „Złote Kozice”. O tym który bieg górski zostanie uznany za najlepszy decydują w 100% sami biegacze, bez udziału jury. Rozdanie nagród odbędzie się na terenie głównego partnera zawodów – Uzdrowiska Ustroń w położonym na zboczu Równicy Hotelu Wilga.
Gala finałowa Biegów Górskich to święto biegaczy górskich. Dla osób biorących udział w lidze będzie to doskonała okazja do spotkania się poza biegowymi trasami. Po części oficjalnej odbędzie się na bankiet i koncert zespołu Wiewiórka na Drzewie. To wspaniała okazja do spędzenia wieczoru w gronie najlepszych biegaczy górskich.

Program Gali:
– Wręczenie nagród zwycięzcom Ligi Biegów Górskich Dare2B
– Wręczenie nagród „Złote Kozice” dla najlepszych polskich biegów górskich
– Koncert na żywo zespołu Wiewiórka na Drzewie
– Bankiet i zabawa przy muzyce
– Konkursy z nagrodami

Głównym sponsorem tytularnym Ligi jest brytyjska marka odzieży dla aktywnych Dare2b www.dare2b.com. Partnerami strategicznymi zawodów jest Uzdrowisko Ustroń oraz Miasto Ustroń, a głównym partnerem technicznym Kolej Linowa Czantoria.

Kontakt dla dziennikarzy zainteresowanych przyjazdem do Ustronia oraz uczestnictwem w Gali:
biuro@biegigorskie.pl

Informacje o Lidze Biegów Górskich Dare2Be – www.biegigorskie.pl
Informacje o biegu Eliminator – www.gorskamasakra.pl

Pobierz artykuł w PDF >>>
Pobierz artykuł w doc >>>